17 Paź 2017

I miejsce uczniów LO w grze terenowej eXtremeGeocaching Trial 2017

5 października 2017 na terenie LPKiW w Myślęcinku odbyła się po raz trzeci gra terenowa dla uczniów szkół średnich naszego województwa.

W tym roku wzięło w niej udział 11 szkół: I LO, III LO, IV LO, VII LO, IX LO, XI LO, Zespół Szkół Katolickich, Technikum Menadżerskie, Zespół Szkół Ekonomiczno- Administracyjnych, Zespół Szkół w Barcinie oraz Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego. W imprezie wzięło udział ok. 60 uczestników (w tym wolontariusze czuwający nad prawidłowym przebiegiem gry). Naszą szkołę reprezentowali:

• Wiktoria Woźny – 1 LO
  • Maciej Drobczyński – 3 LO
  • Grzegorz Dybowski – 3 LO

Zadaniem uczestników było znalezienie w terenie tzw. keszy (skrytek) i udzieleni odpowiedzi na zagadnienia związane z szeroko pojętą tematyką survivalu i zagadnieniami geograficznymi w ciągu niespełna 80 minut.
Ze wszystkich uczestniczących grup najlepiej poradzili sobie przedstawiciele naszej szkoły zdobywając pierwsze miejsce.
Na podium znaleźli się także reprezentanci z 3 LO oraz 11 LO w Bydgoszczy. Dla każdej grupy organizatorzy przygotowali oprócz dyplomów także upominki a cała impreza zakończyła się wspólnym ogniskiem.
Organizatorem już trzeciej edycji zmagań była: Lokalna Grupa Działania „Klub 479” założona przez trzech nauczycieli geografii z bydgoskich liceów: Krzysztofa Chabasińskiego z IV LO, Grzegorza Deptułę z VII LO i Arkadiusza Szulca z IX LO. Priorytetem dla autorów i organizatorów: „eXtremeGeocaching Trial 2017” było przede wszystkim propagowanie aktywnej turystyki, weryfikacja praktycznych umiejętności wśród uczestników w terenie i promocja geocachingu wśród młodzieży.
Organizatorom dziękujemy za wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła całej imprezie. Naszym reprezentantom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Katarzyna Wędzelewska

Mistrzostwa Bydgoszczy w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Prezentujemy galerię zdjęć z Mistrzostw Bydgoszczy w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się 3 października 2017