27 Sty 2011

Konkursy licealne – rok szkolny 2010/2011

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kazimierzu Wielkim – jesteśmy w super finale!

Miło nam poinformować, że wśród 18 uczestników, którzy przeszli z etapu regionalnego do etapu finałowego tego prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach, znalazło się aż dwóch uczniów naszego Liceum:

• Kamil Zyglewski z klasy III B
  • oraz Mateusz Brucki z I B

Należą im się serdeczne gratulacje!

Teraz czeka ich finał ogólnopolski, zaplanowany 13 kwietnia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Życzymy im wytrwałości w zgłębianiu tajemnic średniowiecza oraz powodzenia w walce o najwyższe laury!

Wojciech Jóźwiak – nauczyciel historii

II miejsce w konkursie „Moja przedsiębiorczość” organizowanym przez VI LO w Bydgoszczy

W dniu 11 marca 2011 odbył się w VI LO finał konkursu „Moja przedsiębiorczość”.

Wzięli w niej udział tylko trzy zespoły: uczniowie II LO, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnego oraz LO Towarzystwa Salezjańskiego.
Naszą szkołę reprezentowali:

• Jakub Nowak – 1b,
  • Mateusz Bosiacki – 2a,
  • Tomasz Maza – 2a.

Przygotowali świetną prezentację na temat „Zdrowej rewolucji”– załącznik –, dzięki której zajęli drugie miejsce.
Gratulujemy im sukcesu i życzymy dalszych.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kazimierzu Wielkim – mamy finalistów!

• Kamil Zyglewski
  • Piotr Teodorowski
  • Karol Kantorski
  • Mateusz Brucki

Siatkarze LOTS na 3 miejscu w Bydgoszczy!

Reprezentacja naszego Liceum brała udział w Mistrzostwach Bydgoszczy Szkół Ponadgimnazjalnych.

Pierwszą fazę rozgrywek chłopcy zakończyli z jedną porażką przeciwko Gastronomikowi (0:2). W pokonanym polu zostawili reprezentacje: V LO (2:0), VI LO (2:0), ZS Mechanicznych I-zespół (2:1), ZS Elektronicznych (2:0). Mecze rozgrywane były w sali liceum nr 5.

Drugą fazę mistrzostw reprezentacja naszej szkoły rozgrywała na przemian w ZS Samochodowych i Ekonomicznych. Naszymi przeciwnikami były ekipy z Samochodówki (0:2), Mechanik II zespół (2:0 – walkower), I LO (2:0), XI LO (2:0), Ekonomik (2:0), Elektryk (1:2) oraz Gastronomik (0:2 – wynik z poprzedniej rundy przechodził do kolejnej).

Reprezentacja naszej szkoły znalazła się w gronie ośmiu najlepszych drużyn szkolnych w Bydgoszczy, gdzie zajęła wysokie trzecie miejsce.

Zajęcie tej pozycji równa się z bezpośrednim awansem do Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży, w której udział wezmą drużyny ZS Ekonomicznych, ZS Elektrycznych, VIII LO (zwycięzca sprzed roku ma zagwarantowany występ na BOM) oraz Liceum Salezjańskie.

Skład naszej reprezentacji

Mikołaj Karaszewski, Fabian Chromiński, Tomasz Maza, Dominik Niedbalski, Tomasz Bakuła, Mateusz Bosiacki (wszyscy IIA), Wojciech Meller oraz Rafał Siedlecki (obaj III C).

zobacz galerię zdjęć

Brak komentarzy do “Konkursy licealne – rok szkolny 2010/2011”

Święto Patrona LOTS – Św. Jana Bosko

Wspomnienie Św. Jana Bosko jest świętem patronalnym Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego.