Zorganizowany wypoczynek dla młodzieży
23 Kwi 2019

Triumf w Muzeum Wojsk Lądowych!

W Wielką Środę, 17 kwietnia 2019 r., w Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy odbył się finał konkursu wiedzy „Kampania Polska 1939”. Zawody organizowane były pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Ministerstwa Obrony Narodowej z okazji 80. rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej.

W rundzie finałowej uczniowie musieli zmierzyć się z różnymi zagadnieniami. Dla przykładu był to szczegółowy przebieg poszczególnych bitew, znajomość wielu nazwisk dowódców, uzbrojenie, wyposażenie, jak również umundurowanie walczących stron.

Bezkonkurencyjny okazał się Grzegorz Bordewicz z klasy II B LOTS. O skali jego wiedzy najlepiej świadczy fakt, że wcześniej wygrał też rundę eliminacyjną i półfinałową. Znaczną wiedzę wykazał również Szymon Różański z klasy II A LOTS, który uplasował się na IV pozycji, a podium przegrał po dogrywce.

Za swoją ponadprzeciętną wiedzę uczniowie, oprócz dyplomów i nagród książkowych, zdobyli także eleganckie tablety! Serdecznie im gratulujemy i zachęcamy do kolejnych startów w konkursach historycznych!