30 Paź 2011

1 miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Projektów Edukacyjnych

Uczestniczyliśmy w Ogólnopolskim Przeglądzie Projektów Edukacyjnych realizowanych w ramach programu e-Akademia Przyszłości.

Miał on miejsce w Krakowie w dniach 27-29.10.2011.

Spośród zrealizowanych ponad 350 projektów jury wyłoniło po 1 najlepszym z każdego województwa. Ucieszyliśmy się bardzo, kiedy okazało się, że projekt realizowany w naszej szkole okazał się najlepszym w naszym województwie. Nie spodziewaliśmy się jednak tak wielkiego sukcesu.

DSC_3118.jpg To nasi reprezentanci: Anna Bakuła, Karolina Kempińska, Małgorzata Roszkowska z klasy 2 gamma i Remigiusz Wandziński z klasy 2 delta okazali się najlepsi.
Ich prezentacja zachwyciła wszystkich. Szczególne podziękowania należą się także Pawłowi Osial z klasy 3 beta, który przygotował dla nas materiał filmowy wykorzystany podczas prezentacji.

Całej grupie z projektu „Chcemy żyć i bawić się w bezpiecznym środowisku” gratuluję wspólnego sukcesu i życzę następnych.

Katarzyna Wędzelewska

zobacz galerię zdjęć

Relacja uczestników

27 października 2011 czterech reprezentantów projektu „Chcemy żyć i bawić się w bezpiecznym środowisku” pojechała na ogólnopolski przegląd projektów do Krakowa.

W czwartek o 6 rano odjechaliśmy z Dworca Głównego w Bydgoszczy. Cała podróż zajęła nam około 8 godzin. W tym czasie mogliśmy się zrelaksować oraz jeszcze kilka razy przećwiczyć naszą prezentację (jak się później okazało było warto).

DSC_2855.jpg Do hotelu przyjechaliśmy około godziny 16 gdzie poczęstowali nas bardzo dobrym obiadem. Na pierwszym spotkaniu wszystkie grupy miały krótko opowiedzieć o swoich projektach. Nam niestety nie wyszło (trema przed tak dużą liczbą osób zrobiła swoje). Postanowiliśmy jednak nadrobić to następnego dnia, maksymalnie się koncentrując.
Wieczorem poszliśmy poszaleć na basen, a potem jeszcze potańczyć na dyskotece trwającą aż do późnej nocy. W tym czasie opiekunowie każdej z grup pojechali do restauracji na Krakowskim Kazimierzu, gdzie także mogli się integrować w swoim gronie. Po wyczerpujących szaleństwach, zmęczeni położyliśmy się do łóżek.

DSC_3118.jpg Drugiego dnia po śniadaniu jeszcze ostatnie dwa razy powtórzyliśmy naszą prezentacje, by przed taką publicznością wypaść jak najlepiej. Pamiętaliśmy o zasadach dobrej prezentacji – już pani profesor Katarzyna Wędzelewska o to zadbała. Niestety i tak zaczynaliśmy się trochę stresować. Elegancko ubrani zeszliśmy na dół. Przez chwilę modliliśmy się żebyśmy nie zostali wywołani jako pierwsi. Odetchnęliśmy z ulgą gdy wyświetlono listę kolejności. Okazało się, że będziemy prezentować jako drudzy, co uznaliśmy za dobrą kolejność. Po prezentacji większość z nauczycieli i osoby z jury zaczęli gratulować naszemu opiekunowi – byliśmy dumni. Mieliśmy także okazję oceniać inne projekty, ale końcowy efekt był dla nas bardzo zadowalający.

Zajęliśmy pierwsze miejsce w Polsce.
Nikogo to nie zdziwiło, bo rzeczywiście – swobody mówienia i prezentowania nikt oprócz nas nie miał, większość z uczestników czytała swoje prezentacje i przez to były one mniej atrakcyjne. W nagrodę otrzymaliśmy kubki termiczne, plecaki i kalkulatory, a dla szkoły przywieźliśmy aparat cyfrowy.

DSC_3398.jpg Po wyczerpujących wystąpieniach poszliśmy na siłownię i kolację, a wieczorem na zwiedzanie Krakowa. Weszliśmy do fajnego muzeum, które miało nas ’przenieść w czasie’, przeszliśmy się po podziemiach rynku, a potem mieliśmy czas wolny, na nocny spacer po Krakowie. Tradycyjnie zaszliśmy do KFC, gdzie w piątki dają nowe darmowe frytki (polecamy!!!), a potem na robienie wspólnych zdjęć z naszą panią np.‘ na chińczyka’.

DSC_3733.jpg Następnego dnia obudziliśmy się o 7, pognaliśmy na śniadanie i ruszyliśmy w drogę powrotną. Komfort jazdy był różny, ale to i tak nie przeszkadzało nam w spaniu na sobie, czy na walizkach.
Cały wyjazd był bardzo ciekawy i udany, nie obyło się bez kilku przygód. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych osiągnięć. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego spotkania, na którym mogliśmy poznać ludzi z całej Polski, porównać nasze projekty i wymienić się doświadczeniami.

Karolina Kempińska i Małgorzata Roszkowska

Brak komentarzy do “1 miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Projektów Edukacyjnych”

Kolejne zajęcia koła naukowego na UTP

Kolejne zajęcia koła naukowego na UTP odbyły się 28 października 2011.