13 Lis 2019

Apel z okazji 101. rocznicy odzyskania Niepodległości

12 listopada 2019 r., w samo południe, odbył się w Collegium Salesianum uroczysty apel z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Okolicznościowe wspomnienie było połączone ze ślubowaniem klas pierwszych LOTS. Pod odśpiewaniu hymnu narodowego uczniowie klas maturalnych przedstawili sylwetki ojców Niepodległości: J. Piłsudskiego, W. Witosa, R. Dmowskiego, W. Korfantego, I. Daszyńskiego oraz I.J. Paderewskiego. Apelowi przyświecały słowa marszałka: „Ten, kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości i przyszłości. Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”.

W. Jóźwiak

SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY

Serdecznie zapraszamy do udziału w Szkolnym Konkursie Fotograficznym "BARWY JESIENI".