17 Kwi 2012

17.04.2012 po modlitwie porannej wyruszyliśmy na konkurs, który odbył się w Gimnazjum nr 20 im. Królowej Jadwigi. Miał tam miejsce bydgoski festiwal pięknego głośnego czytania młodzieży gimnazjalnej im. Kazimierza Hoffmana. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Julia Zawistowska, Marta Trzeszczyńska i Andrzej Chrzanowski.

Specjalnym gościem była poetka Wiesława Barbara Jendrzejewska, której fragment twórczości mieliśmy zaszczyt prezentować podczas konkursu. Czekały na nas również inne niespodzianki: bydgoscy aktorzy w znakomity sposób przedstawili fragment prozy Kazimierza Hoffmana.

Uczestnicy nie znali kolejności, w jakiej będą czytać przygotowane wcześniej teksty, dlatego w napięciu czekali na losowanie. Ponieważ w konkursie uczestniczyło kilkadziesiąt osób, przesłuchania trwały długo.

W końcu nadszedł czas na ogłoszenie finałowej siedemnastki. Z naszej szkoły do finału zakwalifikował się Andrzej Chrzanowski. Gratulujemy i czekamy na wyniki finału konkursu, który odbędzie się 16 maja.

Opracowała Marta Trzeszczyńska

Brak komentarzy do “Bydgoski Festiwal Pięknego Głośnego Czytania Młodzieży Gimnazjalnej im. Kazimierza Hoffmana”

“Wyprawka szkolna”

Szanowni Rodzice/Opiekunowie! Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej zamieszczono taką notatkę dotyczącą wsparcia finansowego dla rodziców na zakup podręczników.