18 Sty 2014

Finał konkursu “Jan Paweł II – wzorem świętości dla współczesnego świata”

W naszej szkole zakończył się Konkurs: Jan Paweł II – wzorem świętości dla współczesnego świata. Uczniowie przez dwa miesiące zastanawiali się nad postacią naszego Papieża.

Czytali, zbierali, analizowali informacje niezbędne do napisania pracy. Przemyślenia autorów miały mieć dowolną formę i zawierać osobiste refleksje na temat przyczyn podjęcia decyzji o kanonizacji Jana Pawła II. Każdy uczestnik starał się odszukać w biografii i twórczości Jana Pawła II przykładów świętości, które mogą być drogowskazem dla współczesnego człowieka.

Jury w składzie I. Krzeminska, M. Laska, K. Kujawa, A. Filipek, J. Maliński, I. Szubarga po głębokiej, wnikliwej analizie tekstów, wyłoniło grono laureatów. Ich nazwiska zostaną ogłoszone 31.01.2014 na uroczystości ku czci św. Jana Bosko.

Wyłonionych zwycięzców oficjalnie przedstawi ksiądz Dyrektor Henryk Kaszycki w obecności Ks. Inspektora Marka Chmielewskiego.

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!, dziękujemy za waszą pracę, która jest świadectwem wiary i inspiracją dla wszystkich czytających. Wyróżnione prace niebawem ukażą się w gazetce szkolnej.

Organizatorzy: I. Szubarga i J. Maliński

II etap IV Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”

W dniu 16 stycznia 2014 roku w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu odbył się II etap IV Kujawsko – Pomorskiej...