22 Paź 2014

Jubileusz 25-lecia PMK Würzburg i wizyta w Aiterhofen

Ks. Henryk Kaszycki i p. Grażyna Bogacz wzięli udział w uroczystych obchodach 25-lecia istnienia Polskiej Misji Katolickiej w Würzburgu.

W niedzielę 19 października Mszę świętą jubileuszową odprawił ksiądz biskup dr Wiesław Lechowicz – delegat konferencji Episkopatu Polski ds. polskiej emigracji. Szkoła nasza prowadzi od 15 lat wymianę młodzieży w PMK Würzburg. W imieniu całej społeczności Collegium Salesianum ks. Dyr. Henryk Kaszycki złożył życzenia na ręce ks. Proboszcza Jerzego Soboty oraz podziękował za długoletnią współpracę. Dalsza część uroczystych obchodów miała miejsce w Elisabethenheim, gdzie dzieci i młodzież zaprezentowały program artystyczny w języku polskim.

Następnego dnia odbyło się spotkanie dyrekcji i nauczycieli naszych szkół: Collegium Salesianum w Bydgoszczy i Angela-Fraundorfer-Realschule w Aiterhofen dotyczące przyszłej współpracy i szkolnej wymiany młodzieży. Spotkaliśmy się z życzliwym przyjęciem i cieszymy się, że uczniowie, nauczyciele i p. dyrektor Wolfgang Zirm są zainteresowani współpracą z naszą szkołą.

Grażyna Bogacz

Czy praca nauczycieli jest łatwa?

Z takim oto pytaniem szkolna telewizja salezjańska salez.tv udała się do salezjańskiej podstawówki, aby dowiedzieć się co o pracy swoich...