03 Kwi 2009

Konkurs drużynowy “Spotkania z fizyką” dla uczniów GTS

W piątek 3 kwietnia 2009 r. o godz. 14.30 w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył się konkurs drużynowy ”SPOTKANIA Z FIZYKĄ” dla gimnazjalistów uczestniczących w wykładach z pokazami w roku szkolnym 2008/2009.

Organizatorzy konkursu to Oddział Toruński Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Instytut Fizyki UMK oraz Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli.

Trzyosobowe reprezentacje szkół rozwiązywały zadania tematycznie związane z wykładami, zawierające elementy obliczeniowe, doświadczalne i problemowe z rozszerzonych wiadomości, które można było uzyskać na wykładach z pokazami.

Drużyna z naszego gimnazjum w składzie: Remińska Idalia (3alfa), Sykutera Monika (3alfa) i Kramarz Aleksander (3beta) wywalczyła na tym konkursie III miejsce. Brawo!

Dziękuję wszystkim miłośnikom fizyki z klas III i II gimnazjum uczestniczącym w piątkowych wyjazdach do Torunia a także p. Katarzynie Chełminiak i p. Joannie Piętce za poświęcony czas i pomoc w opiece nad uczniami.

Już dziś zachęcam gimnazjalistów do udziału w „SPOTKANIACH Z FIZYKĄ” w przyszłym roku szkolnym.

Nauczyciel fizyki w gimnazjum
Elżbieta Koralewska

Brak komentarzy do “Konkurs drużynowy “Spotkania z fizyką” dla uczniów GTS”

Konkursy kuratoryjne – rok szkolny 2008/2009