22 Paź 2019

LOTS z wizytą w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy

18 października 2019 r. uczniowie LOTS mieli zaszczyt odwiedzić przepiękny, zabytkowy gmach Sądu Okręgowego w Bydgoszczy przy Wałach Jagiellońskich.
Okazją był organizowany przez Wojewódzkie Centrum Arbitrażu i Mediacji oraz Sąd Okręgowy w Bydgoszczy Dzień Mediacji Sądowych jako alternatywnej metody rozwiązywania konfliktów. Uczniowie mieli możliwość odbycia rozmowy z Sędziami (spotkał się z nami sam Prezes Sądu Okręgowego) oraz Mediatorami, dzięki którym poznaliśmy specyfikę pracy sądu i poszczególnych spraw. Całość uzupełniła wizyta na sali rozpraw w asyście zawodowego sędziego.
Była to bardzo cenna dla nas nauka. Serdeczne podziękowania kieruję dla koordynującej nasze zajęcia p. Agnieszki Abramczyk oraz Ks. Dyrektora, który zaoferował nam transport.
W. Jóźwiak

RELACJA Z WYCIECZKI JĘZYKOWEJ DO SALAMANKI 23.09.2019 – 30.09.2019

Zwartą grupą w podróż ruszamy, na moc wrażeń w Salamance czekamy.