Zorganizowany wypoczynek dla młodzieży
27 Paź 2012

27 października (sobota): Wymiana polsko-włoska: Powitanie w szkole

O godzinie 16.15 długo wyczekiwani goście z Florencji przybyli do naszej szkoły!

Pierwsze włoskie słowo na polskiej ziemi, które wielokrotnie padło z ust naszych gości to FREDDO!!! Czyli ZIMNO!!! Faktycznie, polska pogoda nie przywitała ich ciepło – na lotnisku w Modlinie, gdzie lądowali około południa, padał deszcz ze śniegiem, było szaro, ponuro i przygnębiająco. Takie warunki pogodowe w Toskanii to niezwykła rzadkość, nawet w zimie. Nic dziwnego, że ich pierwsze wrażenia z Polski były raczej negatywne… Smutno… Zimno… Pusto… Jednak już kilka godzin później, w towarzystwie naszej grupy z Collegium Salesianum, Włosi tryskali energią i humorem.

W grupie naszych włoskich przyjaciół ze szkoły salezjańskiej znaleźli się: opiekun grupy, ksiądz Kamil Pozorski, dwie uczennice: Maria Novella Salani i Giulia Bellini oraz ośmiu uczniów: Carlo Maria Belardini, Lorenzo Fazzini, Leonardo Volpi, Dario Migliorini, Giacomo Giannetti, Jacopo Grassi, Brian Ottavio Fasano i Maurizio Parducci.

Nasza dwukrotnie większa grupa, postanowiła przyjąć Włochów w polskim stylu – gorącym rosołem, żurem oraz tradycyjnymi polskimi wypiekami. Nasze sobotnie spotkanie miało miejsce w stołówce szkolnej, gdzie oprócz tradycyjnego posiłku (który, na szczęście, naprawdę Włochom zasmakował:), wykorzystaliśmy wspólne popołudnie na pierwsze rozmowy oraz przełamywanie lodów.

Okazało się, że obie grupy od razu złapały wspólny kontakt i już pierwsze wspólne chwile miały przedsmak nowych przyjaźni… Po wspólnie spędzonym popołudniu Włosi, podzieleni na pary, udali się na kolację i wypoczynek do rodzin goszczących, gdzie, dzieląc się pierwszymi polskimi doświadczeniami, oczekiwali nadchodzącej niedzieli, która miała być całkowicie zorganizowana przez rodziny goszczące.

Przygotowała Pola Łuczka

Skomentuj

Brak komentarzy do “27 października (sobota): Wymiana polsko-włoska: Powitanie w szkole”

Pozostaw komentarz

  • RSS
  • Facebook
  • Picasa
  • YouTube
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowe plany lekcji od poniedziałku (29 października 2012)

Od najbliższego poniedziałku - 29 października 2012, będą obowiązywały nowe plany lekcji.

Zamknij