01 Gru 2010

Prezydent Bydgoszczy i Wojewoda Kujawsko-Pomorski

Prezydent Bydgoszczy w Collegium

W środę – 1 grudnia 2010 r. – uczniowie LOTS mieli okazję spotkać się z prezydentem Bydgoszczy panem Konstantym Dombrowiczem oraz podyskutować o bieżących problemach naszego miasta.
Debatę prowadził tegoroczny maturzysta Piotr Teodorowski z klasy III B LOTS.

Podchwytliwe i rzeczowe pytania Daniela Setckiego, Szymona Lesińskiego oraz Sebastiana Krupińskiego dotyczyły rozwoju głównie rozwoju Fordonu i połączeń komunikacyjnych. Pan prezydent obiecał, ze już najbliższym czasie powstanie kino w naszej dzielnicy, a za kilka lat dojedzie na Mariampol nowoczesny i wygodny tramwaj.

Do ważnych deklaracji należała również obietnica gruntownego odnowienia ul. Dworcowej, która pełnić będzie rolę deptaka z wydzielonym pasem dla rowerów.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski w Collegium

Z kolei 3 grudnia 2010 r. naszą szkołę odwiedził wojewoda kujawsko-pomorski Rafał Bruski.
Spotkał się z uczniami starszych klas liceum, by odpowiedzieć na pytania dotyczące kompetencji sprawowanego urzędu oraz programu dla Bydgoszczy, gdyż wojewoda kandydował na zaszczytny urząd prezydenta Bydgoszczy (notabene został nim wybrany 5 grudnia 2010 r. zapewne też w dużej mierze głosami naszych uczniów, wśród których w organizowanych w LOTS prawyborach uzyskał zdecydowaną większość głosów, o czym przeczytać można w oddzielnym artykule).

Uczniowie byli szczególnie zainteresowani podziałem pieniędzy w ramach regionu Kujawsko-Pomorskiego oraz programem kandydata dla Bydgoszczy, a zwłaszcza Fordonu.
Pan wojewoda dokładnie wytłumaczył jak wygląda budżet miasta i jakie ma przychody oraz reguły dotacji wojewódzkich. Co do deklaracji na przyszłość wojewoda uzależnił je od stanu finansów miasta. W kuluarowej rozmowie po spotkaniu Rafał Bruski przyznał ks. Dyrektorowi Henrykowi Kaszyckiemu oraz nauczycielowi wiedzy o społeczeństwie LOTS Wojciechowi Jóźwiakowi, że nie spodziewał się tak rzeczowych i konkretnych pytań naszych uczniów. Tym samym należy podkreślić, że pytania zadawali: Ola Brudnoch, Daniel Setcki i Kamil Zyglewski, całość debaty koordynował zaś Piotr Teodorowski.

opr. Piotr Teodorowski i Wojciech Jóźwiak
zdjęcia: Beata Stusińska

zobacz galerię zdjęć

Brak komentarzy do “Prezydent Bydgoszczy i Wojewoda Kujawsko-Pomorski”