03 Gru 2013

Spektakl Profilaktyczno – Edukacyjnego Teatru dla Dzieci i Młodzieży MORALITET z Krakowa

3 grudnia w Gimnazjum i Liceum Towarzystwa Salezjańskiego odbył się spektakl ukierunkowany na przeciwdziałanie uzależnieniom od substancji psychoaktywnych EU4JA (Euforia) grany przez Profilaktyczno – Edukacyjny Teatr dla Dzieci i Młodzieży MORALITET z Krakowa.

Aktorzy przedstawili nam historię kilkorga młodych ludzi uwikłanych w problem narkotykowy z różnych stron: uzależnionych, osób rozprowadzających towar oraz bliskich uzależnionych.

Spektakl miał na celu uświadomienie młodzieży, jak łatwo stać się ofiarą różnych używek. Alkohol, nikotyna, narkotyki i dopalacze – te wszystkie substancje prowadzą do uzależnień i wbrew pozorom są łatwo dostępne dla młodych ludzi. Młodzież często po raz pierwszy sięga po nie za namową kolegów, z ciekawości, by nie wyłamać się z grupy, nie zdając sobie sprawy, że uzależnić może się każdy, nawet po jednokrotnym użyciu.

pedagog i psycholog szkolny

Adwent w Collegium Salesianum

Drodzy, niebawem wejdziemy w piękny czterotygodniowy okres poprzedzający Boże Narodzenie.