15 Maj 2020

Sukcesy naszych uczniów w konkursie języka niemieckiego

Uczniowie LO Towarzystwa Salezjańskiego – Paweł Wilk, Julia Ogonowska, Agnieszka Wnuk – zostali laureatami XVIII edycji konkursu dla uczniów szkół licealnych na tekst pisany prozą w języku niemieckim. Jego temat brzmiał: „Młodzi XXI wieku o sztuce życia”.

Zadaniem uczestników było przygotowanie w języku niemieckim pracy, w której należało ustosunkować się do słów: „Sztuka życia polega na tym, by zamiast czekać na słońce, nauczyć się tańczyć w deszczu”.

Udział w konkursie wzięło 30 uczennic i uczniów reprezentujących 12 szkół.

Prace oceniało jury w składzie: mgr Grażyna Ferenc, mgr Ewa Witkowska i o. dr hab. Marek Urban.

Konkurs po raz kolejny odbył się pod honorowym patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy oraz Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Laureatami nagród zostali:

I NAGRODA – PAWEŁ WILK (Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego – nauczyciel: p. Grażyna Bogacz)

II NAGRODA – OSKAR DANIŁOWSKI (Zespół Szkół Spożywczych – nauczyciel: p. Agnieszka Suty-Dewalt)

III NAGRODA – JULIA OGONOWSKA (Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego – nauczyciel: p. Grażyna Bogacz)

Równorzędne wyróżnienia otrzymały:

AGNIESZKA WNUK (Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego – nauczyciel: p. Grażyna Bogacz)

ZUZANNA BAZYK (Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych – nauczyciel: p. Lucyna Brodowska)

PAULINA WIERSKA (Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych – nauczyciel: p. Lucyna Brodowska)

Serdeczne gratulacje!

I nagroda
III nagroda
wyróżnienie
podziękowanie

Program “Szkoła z Gigantami”

Nasza szkoła dołączyła do programu “Szkoła z Gigantami” organizowanego przez szkołę @Giganci Programowania.