22 Gru 2015

Życzenia na Święta Bożego Narodzenia 2015

Adeste Fideles laeti triumphantes,
Veníte, veníte in Bethlehem.
Natum vidéte, Regem Angelorum:

Veníte adoremus, Veníte adoremus
Veníte adoremus Dóminum!

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Byli Wychowankowie,
Szanowni Pracownicy Collegium Salesianum,
Kochani Przyjaciele

Co roku przeżywając pamiątkę tajemnicy Wcielenia odkrywamy prawdę o bliskości Boga, który w Słowie otwiera się na człowieka, przyjmuje i wynosi ludzką naturę.

Ten Bóg – jak naucza św. Atanazy – w akcie swojego osobistego uniżenia “stał się Człowiekiem, aby człowiek mógł stać się Bogiem”. W ten radykalny sposób Nowonarodzone Dziecię Boże zaprasza nas do trwania w prawdziwej komunii z Nim oraz całym stworzeniem, którego jest Panem i ostatecznym wypełnieniem.

Niech Chrystus przychodzący do nas, udziela nam wszystkim łaski głębokiego przeżycia Tajemnicy Narodzenia Pańskiego i opromienia naszą codzienność. Z darem serdecznej modlitwy.

W imieniu salezjańskiej wspólnoty zakonnej
Ks. Henryk Kaszycki sdb
Dyrektor CS

Bydgoszcz, Boże Narodzenie 2015 r.

Wigilia Bożego Narodzenia w Collegium Salesianum

Foto-galeria ze spotkań opłatkowych pracowników i klas gimnazjalnych i licealnych a także naszych absolwentów.