05 Kwi 2019

Gala laureatów konkursów przedmiotowych

28 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gali laureatów konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów organizowanych w roku szkolnym 2018/2019.

Uroczystość odbyła się w Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik wręczył uczestnikom gali zaświadczenia o zdobyciu tytułu laureata oraz pamiątkowe statuetki, a także przypomniał o przysługujących laureatom uprawnieniach.

Wśród laureatów byli uczniowie naszego gimnazjum:

Mateusz Dąbrowski z kl. 3 alfa – podwójny laureat z fizyki i geografii

Martyna Lewandowska z kl. 3 beta – laureat z geografii

Warto przypomnieć, że tytuł finalisty konkursu przedmiotowego uzyskują uczniowie zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego, którzy uzyskali co najmniej 30% punktów możliwych do zdobycia w trzecim etapie konkursu. Natomiast tytuł laureata konkursu uzyskuje uczeń, który uzyskał co najmniej 90% punktów możliwych do uzyskania w etapie wojewódzkim.

Z naszego gimnazjum mamy również sporą grupę finalistów:

Martyna Lewandowska – fizyka, chemia

Amelia Nieruszewicz – język angielski

Marta Jędrzejczyk – biologia

Anna Stawiarz – biologia

Mateusz Dąbrowski – matematyka

Jakub Kamieniarz – informatyka

Krzysztof Gulczyński – finalista Konkursu Wojewódzkiego z Fizyki i Astronomii pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej informacji na temat gali oraz zdjęcia z uroczystości można znaleźć na stronie:

Trzech uczniów LOTS zwolnionych z matury z historii!

Znamy już wyniki pierwszej części zawodów centralnych Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego „Od Traktatu Ryskiego do...