11 Cze 2018

VIII Gala Laureatów Inspektorii św. Wojciecha

5 czerwca 2018 r. w salezjańskiej szkole w Toruniu spotkali się laureaci konkursów przedmiotowych i olimpiad z całej Inspektorii św. Wojciecha.
Wśród wyróżnionych była też delegacja Collegium Salesianum w Bydgoszczy pod opieką ks. Marka Zaborowskiego.
Gala była znakomicie przygotowana, a nagrodzeni zgodnie przyznawali, że dla takich chwil warto się uczyć! Była to też okazja do spotkania z przedstawicielami salezjańskiego świata z całej naszej Inspektorii.
Z dziennikarskiego obowiązku należy wymienić naszych laureatów. Byli to: z SPTS Tomasz Mucha i Mikołaj Fryca, z GTS Anna Lewczuk, Filip Koguc, Grzegorz Kapka i Jakub Biciutko, z kolei LOTS reprezentowali: Kasia Krauze, Grzegorz Bordewicz oraz Grzegorz Dybowski. Ksiądz Inspektor Roman Jachimowicz wyróżnił też dziewięciu nauczycieli CS. Byli to: Anna Racka-Możuch, Dorota Piotrowska, Iwona Świerczyńska, Izabela Marchlewska, Magdalena Schmelzer, Elżbieta Koralewska, Renata Kałamaja, Katarzyna Wędzelewska oraz niżej podpisany.
Dziękujemy uczniom za chwile wielkiej radości i zachęcamy wszystkich do podjęcia trudu i wysiłku za rok. Naprawdę warto! Do zobaczenia w 2019 r. w Trzcińcu.
W. Jóźwiak

Grzegorz Bordewicz finalistą XI Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej!

W dniach 7-9 czerwca 2018 r. odbyły się w Warszawie zawody centralne Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.