28 Paź 2012

28 października (niedziela): Wymiana polsko-włoska: Dzień rodzinny

Niedziela naszej wymiany miała być całkowicie zorganizowana przez rodziny goszczące.

Dla większości naszych włoskich przyjaciół ten dzień rozpoczął się od uczestnictwa w polskich Mszach Świętych wraz z rodzinami goszczącymi. Część polskich uczestników wymiany postanowiła przyłączyć się do uczniów goszczących i wspólnie spędzić niedzielne popołudnie wraz z Włochami.

Pomysły zagospodarowania niedzielnego czasu były rozmaite: od shoppingu w Focusie, przez rodzinny spacerek po centrum Bydgoszczy, po “kameralną imprezkę w domu Macieja Chrzanowskiego, mającą na celu wymianę doświadczeń życiowych, szlifowanie umiejętności lingwistycznych oraz konstruktywną konwersację w zaciszu domowym”, jak twierdzi Łukasz Spyra, uczestnik w/w eventu. “Było to bardzo produktywne spotkanie, wniosło ono wiele nowego do naszego życia.

Oprócz gier fizycznych, takich jak piłka nożna, pokazaliśmy Włochom, jak żyją rodowici Bydgoszczanie. “Myślę, że wszyscy byli bardzo zadowoleni z tego dnia”, podsumowuje Łukasz.

Przygotowali: Pola Łuczka i Łukasz Spyra

Brak komentarzy do “28 października (niedziela): Wymiana polsko-włoska: Dzień rodzinny”

27 października (sobota): Wymiana polsko-włoska: Powitanie w szkole

O godzinie 16.15 długo wyczekiwani goście z Florencji przybyli do naszej szkoły!