30 Paź 2012

30 października (wtorek): Wymiana polsko-włoska: Toruń

30 października udaliśmy się wraz z grupą włoską do Torunia.

Zaraz po modlitwie w szkole wyjechaliśmy busem w trasę. Nasi florenccy przyjaciele szybko się przyzwyczaili do nowego otoczenia i panowała dość luźna, pełna humoru atmosfera.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było Ostromecko, gdzie z zewnątrz obejrzeliśmy pałac oraz odbyliśmy krótki spacer po parku.
Następnie, dzięki uprzejmości Księdza dr Antoniego Balcerzaka i Ojca Dariusza Drążka, zwiedziliśmy Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Radio Maryja oraz Telewizję Trwam.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był wypiek tradycyjnych pierników w Domu Kopernika oraz zwiedzanie Muzeum Piernika.
Po krótkiej przerwie na posiłek, rozpoczęliśmy zwiedzanie Torunia z anglojęzycznym przewodnikiem. Niestety z powodu złej pogody, musieliśmy ograniczyć się do najważniejszych zabytków i skrócić zwiedzanie na rzecz kubka gorącej kawy, co również stanowiło okazję do wspólnych rozmów i lepszego poznania naszych gości. Mimo wszechogarniającego zimna i deszczu, był to dzień pełen nowych wrażeń i dobrego nastroju.

Przygotowali: Mikołaj Reszelewski i Pola Łuczka.

Brak komentarzy do “30 października (wtorek): Wymiana polsko-włoska: Toruń”

Od września w naszej szkole gościł Jan Paweł II!

Wszystkie klasy przygotowały plakaty ze słowami Papieża, które zawisły w całej szkole.