Zorganizowany wypoczynek dla młodzieży
18 Kwi 2012

Gala Laureatów 2012

Drodzy, jest mi miło podzielić się informacją, że dnia 18 kwietnia br. od godz. 9.00 w budynku Pałacu Młodzieży odbyła się gala laureatów konkursów przedmiotowych, którym patronowało Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. W tym roku również Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego uplasowało się na 3 miejscu. To wielka radość, którą się z Wami dzielę!

Nasi Laureaci: Aleksandra Dybowska, Dominika Orzoł, Agata Lewandowska Agnieszka Cieśla, Marcin Gryszówka (trzykrotny Laureat!), Michalina Gapińska, Mateusz Mitura i Julianna Błaszczyk, w obecności pani Wojewody i pana Wicekuratora Oświaty, otrzymali stosowne pamiątki i dyplomy.

Podobnie dostrzeżono przygotowujących ich nauczycieli: p. Marzenę Jurgowiak, p. Annę Weronis, p. Aleksandrę Kulkę, p. Małgorzatę Laską, p. Katarzynę Wędzelewską, p. Agnieszkę Piechowiak i pana Krzysztofa Gula.

Dyrekcja zaś otrzymała wyróżniający list gratulacyjny i piękną pamiątkę z inskrypcją.

W konkursach przedmiotowych dla gimnazjów, zorganizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, udział wzięło 34 443 uczestników. Laureatami zostało 654, natomiast finalistami 530.

Na osobne wyróżnienie zasługuje Dawid Wegner, który jest laureatem Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki i Astronomii.

Na tak wysokie i zaszczytne miejsce mieli wpływ finaliści, którym również szczerze także gratuluję!
Jednocześnie powiadamiam, że Gala Laureatów Szkół Salezjańskich odbędzie się w Pile dnia 05 czerwca, na którą już nas zaproszono.
Gimnazjalistów z klas I i II zachęcam, aby poszli w ich ślady.
Zatem per aspera ad astra! XHK

Relacja laureata…

Gratulacje, podziękowania, oklaski, dyplomy – oto, co zamiast szkoły zajmowało czas niektórych uczniów w środę, 18.04. Tego dnia grupa składająca się z ośmiu osób z samego rana pojechała do Pałacu Młodzieży na uroczystą galę laureatów konkursów przedmiotowych 2012. W tym roku wychowankom naszego gimnazjum udało się zdobyć jedenaście tytułów laureatów – z języka polskiego, geografii, języka angielskiego, biologii i fizyki.

Choć o swoich osiągnięciach dowiedzieliśmy się ponad miesiąc wcześniej, dzięki uroczystości mieliśmy okazję jeszcze raz poczuć smak zwycięstwa i uświadomić sobie, że ciężka praca się opłaca. Podczas otrzymywania nagród i gratulacji z rąk pani wojewody i wiceprezydenta Bydgoszczy, trudno było oprzeć się myśli, że dokonaliśmy czegoś wyjątkowego.

Gdy statuetki i dyplomy już do nas trafiły, z ogromną wdzięcznością i szacunkiem oklaskiwaliśmy nauczycieli, którzy przygotowali nas do konkursów. Pomagali nam sprostać wyzwaniu, ani na chwilę nie tracąc wiary w nasze możliwości.

Po oficjalnej części gali nadeszła pora na poczęstunek, po którym nagradzający i nagrodzeni mogli udać się do domów. Mieliśmy jeszcze cały dzień na to, by świętować sukces.

Julianna Błaszczyk

Galeria zdjęć

Skomentuj

Brak komentarzy do “Gala Laureatów 2012”

Pozostaw komentarz

  • RSS
  • Facebook
  • Picasa
  • YouTube
Przeczytaj poprzedni wpis:
Bydgoski Festiwal Pięknego Głośnego Czytania Młodzieży Gimnazjalnej im. Kazimierza Hoffmana

17.04.2012 po modlitwie porannej wyruszyliśmy na konkurs, który odbył się w Gimnazjum nr 20 im. Królowej Jadwigi. Miał tam miejsce...

Zamknij