11 Kwi 2012

Pokaz Nowych Technologii dla licealistów

Od początku roku szkolnego 2011/2012 nasze Liceum uczestniczy w projekcie “Szkoła Nowych Technologii” organizowanym przez WSiP oraz Microsoft.
Celem tego projektu jest przekazanie dyrektorom szkół, nauczycielom i uczniom najnowszej wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii. Tutaj znajdziecie więcej informacji.

W ciągu ostatnich miesięcy, odbyła się konferencja dla nauczycieli, której celem było zaprezentowanie całego programu. Następnie w naszej szkole odbyły się szkolenia dla nauczycieli z zakresu korzystania z platformy edukacyjnej – WSipNet.pl oraz darmowych narzędzi do codziennej pracy z pocztą elektroniczną, dokumentami Office pod nazwą Live@Edu.
Dzisiaj miał miejsce ostatnie przedsięwzięcie projektowe: pokaz nowych technologii dla uczniów naszego liceum. Pokaz został przygotowany przez pana Michała Szyszkę – stażystę w firmie Microsoft i koordynatora projektu w naszym regionie.

Zainteresowanych i chętnych uczniów LO zaprosiliśmy do sali multimedialnej, gdzie rozsiedliśmy się wygodnie i skupiliśmy się na tematyce pokazu.

Oto wybrane obszary tematyczne dzisiejszego spotkania:

• platforma Kinetic i jej możliwości
  • system Windows Phone 7: co, gdzie i jak?
  • demonstracja działania systemu Windows Phone 7 na smartfonie
  • szybki kurs krok po kroku jak stworzyć prostą aplikację Windows Phone 7
  • technologie jutra: HTML 5

Opiekun projektu
Waldemar Zajączkowski
waldek.zajaczkowski@salez.edu.pl

Relacja video ze spotkania

Brak komentarzy do “Pokaz Nowych Technologii dla licealistów”

21 Finał Ogólnopolski Odysei Umysłu!

Spełniło się marzenie Julki, Viktorii, Niny, Kamila, Marty i Ani, czyli grupy Odyseuszy z naszej szkoły. W dniach 31.03-1.04 wzięliśmy...