13 Kwi 2019

Spotkanie z Piotrem Kowalczykiem – raperem znanym jako Tau

Nie ulega wątpliwości, że Wielki Post, to okres liturgiczny, który zabiera każdego w długą podróż. Idąc w głąb siebie, swojego sumienia, swojego „ja”, pragniemy dotrzeć do tych zakamarków naszego jestestwa, które potrzebują interwencji Boga i Jego miłosierdzia. Czas, który przeżywamy, stoi pod znakiem spowiedzi, rekolekcji i inicjatyw, w których głos miłującego Ojca rozbrzmiewa jeszcze bardziej niż na co dzień. Jedną z takich okazji stanowiło spotkanie ewangelizacyjne, podczas którego, Bóg opowiedział o swojej miłości do człowieka przez historię życia Piotra Kowalczyka, kieleckiego rapera, znanego jako Tau. Goście zebrani w Szkole Salezjańskiej w Bydgoszczy poznali między innymi historię pracy artystycznej rapera. Piotr bowiem na początku kariery scenicznej nagrywał płyty jako „Medium”, którego twórczość przyniosła mu wiele sławy i zaszczytów w ówczesnym środowisku muzycznym. Rosnąca sława, kolejne znaczące utwory, kontrakty nie przyniosły tylko radości, ale również wiele cierpienia i zniewoleń. Piotr wspinając tamten okres swojego życia podkreślił, że w jego życiu zagościło wiele demonów: depresji, alkoholizmu, narkomanii, szamanizmu czy seksoholizmu. Wszystko się zmieniło, gdy w jego życie zainterweniował miłujący Ojciec, wyrywając go ze szponów zła. Dlatego wielokrotnie z ust Tau padała zachęta do regularnej spowiedzi, Komunii Św. i odmawiania różańca. To dzięki nim stał się wolny i dziś głosi Dobrą Nowinę. Choć przemiana jego życia zakończyła intratne propozycje płytowe, współpracę z wytwórnią i rosnącą sławę, to jednak podczas spotkania z twarzy Piotra nie znikał uśmiech i radość z dziecięctwa Bożego. Całą tę historię, o której usłyszeli zebrani, doskonale oddaje nowa płyta pt.: „Egzegeza Pszczół”. Jest to swego rodzaju retrospekcja, która ukazuje nam Piotrka kilka lat wstecz i jego przemyślenia na temat swojego życia z tamtych dni. Spotkanie nie było jedynym miejscem, gdzie można było spotkać tego dnia Tau. Zaraz po nim, w jednym z bydgoskich klubów odbył się koncert promujący najnowszy album.

Gala laureatów konkursów przedmiotowych

28 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gali laureatów konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów organizowanych...